Haber

‘Muş Altın Lale Ödülleri’ sahiplerini buldu

Muş Tanıtım Platformu tarafından bu yıl birinci defa organize edilen “Muş Altın Lale Ödülleri” merasiminde mükafatlar sahiplerini buldu. Muş Valiliği, Muş Belediyesi, Muş Alparslan Üniversitesinin takviyeleriyle 1071 Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasimde konuşan Vali İlker Gündüzöz, kentte hoş şeylerin olduğunu söyledi.

Muş Valisi İlker Gündüzöz

“SON 2 YILDA SPORA 1 MİLYARLIK YATIRIM YAPILDI”

Kentte yaşadıkları için değişimi vakit zaman fark edemediklerini belirten Gündüzöz, şöyle devam etti: “Son 2 yılda spora 1 milyar liralık yatırım yapıldı. Hastaneler ve okullar inşa ediliyor. Ulusal Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet tarihindeki en büyük yatırımını yapıyor. İnşallah Muş’umuz 10 yıl sonra gördüğümüzde çok daha farklı bir kimliğe kavuşmuş olacak. Kurtik Dağı bir kayak merkezi haline gelecek. Avrupa’nın ve Türkiye’nin en iyi karı Kurtik Dağı’nda var. Onunla ilgili çalışmalar bitti. İkinci evreye geçildi. 2023’te ihaleye çıkmayı düşünüyoruz. Muş için hayırlı bir gece olmasını diliyorum. Muş’un Kurtik Dağı üzere yükselmesini, Muş Lalesi üzere güzelleşmesini ve Murat Irmağı üzere coşkun akmasını istiyoruz. Amacımız bu.”

Belediye Başkanı Feyat Asya ise barışın, kardeşliğin, sevginin, hasretin şehri olan Muş’u tarihi ve güzellikleriyle Türkiye’ye tam anlamıyla tanıtamamış olmanın eksikliğini yaşadıklarını dile getirdi.

Bugün kendi alanlarında “Türkiye’nin enleri”ni Altın Lale Ödül Töreni’nde konuk ettiklerini anlatan Asya, “Aldığınız her ödül geçmişinize gururla, geleceğe daha fazla umutla bağlanmanızı sağlar. Bu şehirde yerel yöneticiler olarak mülki idare amirlerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte artık kültür, sanat, spor, eğitim alanında bu ülkenin enleri arasında yarışacağız. Bu güzelliği başlatan Fırat Aykan’a, bütün destekçi ve paydaşlarına belediye başkanı olarak müteşekkirim.” dedi.

KONUKLARLA BİREBİR İLGİLENDİLER

Ayrıca ödül merasimi için kente gelen konuklara “Hoş geldiniz” diyen Belediye Lideri Feyat Asya ve Vali İlker Gündüzöz, dışarıdan gelen konuklarla birebir ilgilenerek büyük takdir topladılar.

Muş Belediye Lideri Feyat Asya

REKTÖR POLAT: BU HOŞ AKTİFLİĞİ DÜZENLEYENLERİ TEBRİK EDİYORUM

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat da üniversitenin 27 Mayıs 2007’de kurulduğunu hatırlatarak, “13 bin öğrencimiz, 700 akademik, 300 idari personelimiz var. 14 bin kişilik bir aileyiz. Bu güzel etkinliği düzenleyen ve personelimiz olan Fırat Aykan’ın başkanlığında çok hoş işlere imza atan Muş Tanıtım Platformunu tebrik ediyorum. Muş’un dışındaki Muşlularla kurulan iletişim açısından bu platformun çok değerli işlere imza attığına bizzat şahidim. Her zaman destek olmaya çalıştık. Bundan sonra da katkı sunmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın mükafatını (Sağda) Muş Tanıtım Platformu Lideri Fırat Aykan (Solda)verdi.

Platform Lideri Fırat Aykan da birincisini gerçekleştirdikleri Muş Altın Lale Mükafatları Töreni’ne gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

Doğdukları, yaşadıkları topraklara ve insanlara besledikleri sevgiyi, birlikte yaşama ruhunu güçlendirmek için mücadele ettiklerini anlatan Aykan, “2019’dan bu yana sanat, kültür, spor, eğitim, edebiyat üzere birçok alanda kentimize hizmet etmeye niyetlenmiş, gönül vermiş bir toplulukla hareket ediyoruz.” dedi. Konuşmaların akabinde medya, spor, sinema ve kültür kolunda mükafatlar verildi.

1500’ÜN ÜZERİNDE VATANDAŞ KATILDI

Muş’ta düzenlenen merasime Vali İlker Gündüzöz, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Belediye Lideri Feyyat Asya, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Mehmet Kasım Ermiş, Vilayet Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu, vali yardımcıları, ilçe belediye liderleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarla birlikte toplamda 1500’ün üzerinde davetli katıldı.

HABERLER.COM DA MÜKAFATA LAYIK GÖRÜLDÜ

Törende mükafata layık görülen kurumlardan biri de Haberler.com oldu. Kurum ismine “Yılın En İyi Haber Sitesi” mükafatını Genel Yayın Direktörü Av. Bedia Teymur aldı.

Haberler.com ismine mükafatı Genel Yayın Direktörü Av. Bedia Teymur aldı
Ödüle layık görülenler mükafatlarını teslim aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu