Ekonomi

D-Wave kuantum hatasının azaltılmasını iyileştiriyor, kuantum üstünlüğünü hedefliyor

NEW YORK – Kuantum bilişiminde öncü ve kuantum sistemlerinin önde gelen ticari tedarikçisi olan D-Wave (NYSE: QBTS), Kuantum Kusur Azaltma (QEM) teknolojisinin geliştirilmesinde önemli ilerlemeler kaydetti. Şirketin Mohammad Amin liderliğindeki son araştırması, kübit tutarlılık süresinde önemli bir artış olduğunu ve neredeyse on kat iyileşme sağladığını ortaya koyuyor. Bu buluş, kuantum üstünlüğüne ulaşma yolunda kritik bir adım olarak görülüyor ve karmaşık manyetik cihazların simülasyonlarında devrim yaratma potansiyeline sahip.

Şirket bugün, QEM’deki bu ilerlemenin yakında çıkacak olan Advantage2 platformuna ve bilgi işlem yeteneklerini artırmayı amaçlayan gelecekteki işlemcilere entegre edileceğini duyurdu. D-Wave, kuantum hesaplamanın tüm dalları için temel bir unsur olarak kusur azaltmanın değerini vurguladı ve daha önce ulaşılamayan hesaplama olanaklarının kapısını açtı.

D-Wave, finansal modelleme de dahil olmak üzere çeşitli segmentlerde pratik kuantum uygulamaları sağlama konusunda bir geçmiş performansa sahiptir. Kuantum hesaplama analizleri, aralarında Volkswagen, Mastercard ve Los Alamos Ulusal Laboratuvarı’nın da bulunduğu birçok yüksek profilli kuruluş tarafından, lojistik optimizasyonundan ilaç keşif projelerine kadar uzanan karmaşık zorlukların üstesinden gelmek için kullanıldı.

D-Wave ileriye dönük beyanlarla ilişkili doğal riskleri kabul ederken, potansiyel teknolojik zorluklara ve piyasa değişkenliğine rağmen QEM’in teknolojik ilerlemeleri üzerinde yaratabileceği dönüştürücü etki konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Şirketin sürekli yeniliğe olan bağlılığı, onu kuantum üstünlüğüne yönelik yarışta ön saflarda konumlandırıyor ve kuantum bilgisayarların, klasik sistemlerin kapasitesinin ötesindeki sorunları çözdüğü geleceğe bir bakış sunuyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu