Haber

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’un Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla mesajı. İfade

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, “29 Ekim 2023 itibarıyla sadece bir asırı geride bırakmanın gurur ve mutluluğunu değil, aynı zamanda birçok başarıya imza atacağımız ve büyük başarılara imza atacağımız bir dönemin ilk gününün heyecanını da yaşıyoruz. nice güzel yarınlara.” sözlerini kullandı.

Altun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı açıklamada, dünya tarihinde benzeri görülmemiş bir çabanın en seçkin eseri olarak kurulan Cumhuriyetin 100. yılına ulaşmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. eşi benzeri görülmemiş bir azim ve kararlılık, sınırsız bir vatan ve millet sevgisidir.

Fahrettin Altun, Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da başlattığı kutlu istiklal yürüyüşünü, Kurtuluş Savaşı’nın sarsılmaz karargahı Ankara’da tam 100 yıl önce bugün Cumhuriyeti ilan ederek taçlandırdığını ve hiçbir zaman bir daha asla hareket etmediklerini belirtti. işgal ve esaret girişimlerine direndi. Yere diz çökmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğini belirtti.

Altun, Türk milletine her türlü zulmü uygulayan baskınların, sömürgecilikte kurtuluş ve barışı arayan her türlü fikrin, Cumhuriyetin ilanıyla birlikte tarihin tozlu raflarına kaldırıldığını vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kahraman ecdadımızın gösterdiği bu azim ve kararlılık, bizlere ve nesiller boyu esaret altında tutulan tüm mazlum halklara ilham kaynağı olmuştur. Bugün, Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, önemsediğimiz bu azim ve kararlılık, Geçmişten geçmişe taşımayı bir erdem olarak gören milletimizi kutlu bir geleceğe emin adımlarla taşımıştır.” En büyük desteğimizdir.

29 Ekim 2023 itibarıyla sadece bir asırı geride bırakmanın gururunu ve memnuniyetini değil, aynı zamanda nice başarılara imza atacağımız, nice güzel yarınlara ulaşacağımız bir dönemin ilk gününün heyecanını da yaşıyoruz. Bugün, aziz milletimizin Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana tam bir asırdır gösterdiği fedakarlık ve emeğin mükafatı olarak gördüğümüz Türkiye Yüzyılının kapılarını umutla, sevinçle ve büyük bir gururla açıyoruz. “Dünyanın zulmün ve vahşetin pençesinde olduğu, adaletten ve hakikatten hızla uzaklaşmaya çalıştığı istikrarsızlık ve krizlerle dolu bir dönemde, biz Türkiye Cumhuriyeti olarak cesur adımlarla Türk Yüzyılına doğru yürüyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı liderliğidir.”

“Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türk Yüzyılı”

Altun, Türk Yüzyılının, bu güzel ülkede ekonomiden dış politikaya, teknolojiden eğitime, sanattan spora her alanda 100 yıllık başarının daha ileriye ve yeni zirvelere taşınacağı bir geleceğin adı olduğunu belirtti. Birlik ve beraberliğin hakim olduğu yerde barış ve kardeşlik hakim olur.

Türk Yüzyılının, sadece sınırlar içinde değil tüm dünyada barış, adalet, hakikat ve kardeşlik uğruna verdikleri mücadelenin zaferle sonuçlanacağı bir gelecek anlamına geldiğini vurgulayan Altun, şöyle konuştu:

“Tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, mensubu olmaktan gurur duyduğum Türk milletinin sonsuza kadar varlığını sürdürmesini temenni ediyorum. Bu vesileyle, uğrunda canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyorum. ülkemiz, özellikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk. “Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türk Asrı.”

haber-aybasti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu